piątek, 27 lipca 2012

Pokaż swoje śniadanie: płatki ryżowe

Dzień dobry wszystkim :) Miałam dziś po prostu ochotę na musli z owocami. Stół w kuchni zastawiony śliwkami, malinami, borówkami, czereśniami, w dużym pokoju banany, więc dodatki do płatków idealne :O No ale w akcji "Pokaż swoje śniadanie" moje szybkie śniadanie płatkowe już się pojawiło, więc trzeba było wymyślić coś innego.

Kasza manna z owocami? Płatki owsiane gotowane na mleku? A może lane kluski? Nie... to nie o to chodziło... Ale są płatki ryżowe! Miałam je przecież w końcu wypróbować!
Gotuję więc nieco ponad kubek mleka, gdy już zaczyna się gotować, dorzucam cztery łyżki płatków i dalej gotuję. W tym czasie wyjmuję pestki z czereśni, wybieram ładne borówki i malinki. Przelewam mleczne cudo do miski, dodaję owocki, a potem niebo... :) Co prawda trochę ciepłe jak na ten upał, ale daje radę :) Melduję, że brzuch pełny, a płatki ryżowe po wypróbowaniu będę jadła częściej, są smakowite! :)

 Ciepłe po nałożeniu.

 Czas na jedzenie.

 Z bliska: maliny, czereśnie i borówki... :)

2 komentarze:

  1. Płatki ryżowe są bardzo dobre, no i faktycznie nie trzeba czekać na nie tak długo, jak na ryż brązowy. Przepyszne śniadanie. :)

    OdpowiedzUsuń