sobota, 14 kwietnia 2012

Zapiekanka warzywna

Tym razem nie na słodko. Przepis jak najbardziej dotyczy potrawy słonej, co więcej odpowiedniej na zdrowy i porządny obiad. Zapraszam na zapiekankę warzywną. Zastanawiałam się nad jakąś ładniejszą nazwą, może bardziej poetycką dla tego dania, ale stwierdziłam, że ta nazwa wszystko oddaje, przynajmniej wiadomo o co chodzi :P

Zapiekanka generalnie składa się z dwóch głównych części. Z ugotowanych warzyw oraz z zalewy.
Skorzystałam z mrożonego "bukietu warzyw kwiatowych", w którego skład wchodziły: brokuł, kalafior oraz marchewka. Ugotowałam go według wskazówek podanych na opakowaniu.

W misce zmieszałam składniki zalewy: 5 łyżek mleka, 5 łyżek śmietany 18%, 4 łyżki mąki kukurydzianej, 2 garści startego sera żółtego oraz 1/2 puszki pokrojonych pomidorów. Doprawiłam je przyprawami: słodką papryką, vegetą oraz kolorowym pieprzem. Wymieszałam.

Dno naczynia żaroodpornego polałam małą ilością oleju i rozprowadziłam go również po ściankach. Nałożyłam ugotowane i odcedzone warzywa i polałam je przygotowaną zalewą. Zapiekankę posypałam po wierzchu startym serem żółtym.
Całość piekłam w piekarniku nagrzanym do 190 stopni ok. 20 min. Na ostatnie 5 minut włączyłam termoobieg, by ser się zarumienił. I voilà!
 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz