poniedziałek, 15 lipca 2013

Milkshake banan-kakao

No i zaczynamy trzeci tydzień wakacji... Długie spanie, książki, rower, kino, filmy, przyjaciele, spotkania, długie rozmowy, śmiech, odpoczynek, słońce... Aż chce się żyć! ^^ Do tego wszystkiego oczywiście nie może zabraknąć GOTOWANIA! Przez najbliższe kilka tygodni stety lub niestety pracy w restauracji będzie mniej, więc mam więcej czasu dla siebie. Nie mam zamiaru stracić ni godziny wakacyjnego czasu, będę czytać, pichcić i uczyć się nowych potraw. Dlatego i na blogu będzie się niemało działo, spodziewajcie się większej liczby postów, ciekawych przepisów, masy zdjęć i pozytywnej wakacyjnej energii :)

Dzisiaj zaserwowałam sobie i Siostrze milkshake banan-kakao. Spienione mleko, naturalne kakao, słodziutki banan, lód... a przede wszystkim zero dodatku cukru. Świetny na pierwsze lub drugie śniadanie!

Składniki (na 2 porcje):

400ml mleka
1 duży banan
2 łyżeczki naturalnego kakao
kilka kostek lodu

Przygotowanie:

Obranego banana kroimy na kilka mniejszych kawałków i przekładamy do blendera. Dolewamy mleko, dodajemy kakao, lód i włączamy urządzenie. Miksujemy ok. pół minuty. Przelewamy do dwóch wysokich szklanek i gotowe. Czego chcieć więcej?

(Szykując takiego milkshake'a bierzcie poprawkę na to, że mleko dosyć mocno się spienia. Jeśli chcecie końcowo np. szklankę napoju, musicie użyć nie całą, lecz 3/4 szklanki mleka.)
(Milkshake dobrze się przechowuje, możecie spokojnie zostawić go w lodówce na kilkanaście godzin. Jeśli chcecie rano złapać coś na szybko i cierpicie na deficyt czasu, przygotujcie milkshake'a wieczorem a rano tylko zajrzyjcie do lodówki :) )

Pycha! Milkshake banan-kakao.

No to teraz chwila odpoczynku i niedługo biorę się za obiad. 
Miłego poniedziałku!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz