sobota, 30 marca 2013

Sernik piegusek

Sernik niejedną ma twarz. Wiedeński, nowojorski, krakowski, z rodzynkami lub bez, z polewą, lukrem lub innymi dodatkami. W tegorocznym wydaniu na święta z czekoladowym spodem i grysikiem. Po prostu sernik piegusek!

Sernik piegusek

Składniki:

SPÓD
100g herbatników
75g masła
1 czubata łyżka kakao

MASA SEROWA
500g sera trzykrotnie mielonego
6 jaj
3/4 szklanki cukru białego
opakowanie cukru wanilinowego
100g masła
2 łyżeczki proszku do pieczenia
2 łyżki mąki ziemniaczanej

+ grysik czekoladowy

Sposób przygotowania:

Krok 1. Przygotowania rozpoczynamy od naszykowania spodu pod masę serową. W malakserze rozdrabniamy herbatniki, do których następnie dodajemy masło oraz kakao i dalej mechanicznie mieszamy.
Gotową wilgotną masą wykładamy spód małej tortownicy.

Krok 2. 3 całe jajka ucieramy z 3 żółtkami oraz dwoma rodzajami cukru. Mieszając dokładamy na zmianę ser i masło. Na koniec dodajemy mąkę z proszkiem do pieczenia oraz czekoladowy grysik, po raz ostatni mieszamy masę serową i wylewamy ją na herbatnikowy spód. Ciasto wstawiamy do piekarnika do 200 stopni na 15 minut. Po tym czasie zmniejszamy temperaturę do 130 stopni i pieczemy sernik przez kolejne 30-35 minut.

 
Sernik piegusek w pełnej wieczornej krasie!

Kończąc Wielką Sobotę i dzisiejsze blogowanie chciałabym wszystkim życzyć zdrowych i spokojnych świąt. Pełnych refleksji, odpoczynku i  zdrowego lenistwa. Wypełnionych atmosferą modlitwy, radosnego świętowania jak i pysznym jedzeniem!
Wesołych świąt!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz